Co czeka branżę budowlaną w nadchodzącym 2017 roku?

Grudzień to czas podsumowań bieżącego roku i tworzenia projekcji na przyszły. Jakie zmiany nas czekają? Depenbrock przedstawia prognozowane trendy.

Przedstawiciele branży budowlanej z pewnością odczują różnicę wynikającą ze zmiany rozwiązań prawnych, zapoczątkowanych jeszcze w 2015 roku. W ramach programu „Wiedza, Edukacja, Rozwój” powiększono katalog obiektów zwolnionych z wymogu uzyskania pozwolenia na budowę.

Styczeń przyniesie także pewne obostrzenia. Wraz z nowym rokiem wzrosną wymagania władz
w zakresie zwiększania efektywności energetycznej budynków. Przedstawiciele administracji publicznej przyjrzą się uważniej współczynnikom izolacyjności cieplnej przegród oraz wskaźnika energii pierwotnej.

Co do trendów, zdania są podzielone. Wśród głosów próbujących przewidzieć, które rozwiązania będą najbardziej pożądane po nowym roku, najczęściej mówi się o monochromatycznych wnętrzach. Z kolei na zewnątrz wspominano eklektyzm materiałów, minimalizm i nacisk na projektowanie pełnych światła budynków.

Depenbrock Polska nieustannie śledzi dynamiczną sytuację w branży. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom nie tylko wysoką jakość usług, ale również produkty zgodne z aktualnymi trendami.